بازدید مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری از مرکز نوآوری علمی-کاربردی تعاونی پیام شهرکرد

بازديد مديرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري از مرکز نوآوري علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد؛ مديرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري و هيئت همراه از مجموعه شرکت تعاوني پيام شهرکرد بازديد نمودند. در اين بازديد سيدجلال حسينيان مديرعامل شرکت تعاوني پيام شهرکرد گزارشي از فعاليت شرکت و زيرمجموعه­هاي شرکت ارائه نمود.شرکت تعاوني پيام شهرکرد در تاريخ 07/07/1377 به شماره 2928 در زمينه هاي خدمات فرهنگي،هنري وآموزشي با سرمايه ثابت 200 ميليون تومان ثبت و در سال 1378 با ارائه خدمات اينترنتي براي اولين بار در استان به همراه آموزشهاي فني حرفه­اي و عقد قرارداد با اداره کل آموزش و پرورش استان جهت تربيت دانش آموزان کاردانش در رشته هاي کامپيوتر، گرافيک آغاز به فعاليت نمود.

1.JPG

در ادامه فعاليت شرکت تعاوني پيام شهرکرد در سال 1382 با هماهنگي وزارت تعاون، همکاري مستمر خود را با دانشگاه جامع علمي کاربردي، با هدف ارائه آموزش هاي علمي کاربردي و تربيت نيروي انساني متخصص در بخشهاي صنعت و مديريت خدمات اجتماعي با 2 کد رشته در مقطع کارداني آغاز نموده است. از سال 1382 تاکنون مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد با توجه به دارا بودن فضا و امکانات آموزشي، کارگاه­ها و آزمايشگاه­هاي مناسب، محيط واقعي کار و همچنين فراهم آوردن زمينه­هاي ايجاد اشتغال براي فارغ­التحصيلان خود و نيز انجام فعاليتهاي فرهنگي-اجتماعي در سطح دانشگاه و جامعه يکي از مراکز شايسته در سطح استان و کشور بوده است. با پيگيري­هاي صورت گرفته اين مرکز آموزش عالي توانست در سال 1397 مجوز راه­اندازي مرکز نوآوري را از وزارت علوم،تحقيقات  و فناوري در زمينه فعاليتي پوشاک  دريافت نمايد.

آقاي حسينيان اضافه نمود؛ در اين مرکز نوآوري با توجه به تجهيز ساختمان و کارگاه­هاي خياطي و طراحي وچاپ پوشاک، امکان استقرار شرکت­هاي دانشجويي و فارغ­التحصيلان دانشگاه که ايده و طرح اشتغالزا دارند فراهمگرديده است. همچنين به اين افراد با هماهنگي­هاي صورت گرفته امکان اعطاء تسهيلات قرض­الحسنه تا مبلغ 500ميليون ريال فراهم شده است.

2.JPG

 

ايشان همچنين آمادگي خود را جهت مشارکت با اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري و برگزاري دوره­هاي آموزشي تخصصي و صدور گواهي در پايان دوره را براي اعضاء شرکتهاي تعاوني استان اعلام داشتند.

در ادامه نيز مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري از اقدامات صورت گرفته شرکت تعاوني پيام شهرکرد در خصوص فعاليت در مباحث آموزش عالي و مهارت­آموزي به دانشجويان، فراهم­سازي امکانات و تجهيزات مناسب ، ايجاد فضاي کسب و کار و محيط واقعي کار تقدير نمود.

3.JPG

در پايان با توجه به بازديد صورت گرفته و پتانسيل موجود، درخصوص عقد تفاهم­نامه آموزشي في مابين اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري و مرکز نوآوري علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد درخصوص آموزش اعضاء شرکت­هاي تعاوني استان مذاکراتي صورت پذيرفت که پس از نگارش به امضاء طرفين برسد.