برگزاری مسابقه دو روزه طراحی لباس اجتماع بانوان با رویکرد ایرانی-اسلامی

مسابقه طراحي لباس اجتماع بانوان با رويکرد ايراني-اسلامي توسط مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش علمي کاربردي-تعاوني پيام شهرکرد؛ معاونت دانشجويي-فرهنگي مرکز علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد از برگزاري مسابقه طراحي لباس اجتماع بانوان با رويکرد ايراني-اسلامي توسط مرکز نوآوري تعاوني پيام شهرکرد و با مشارکت و همکاري اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان، اداره کل آموزش و پرورش استان، آموزشکده­هاي فني و حرفه­اي شهر کرد و جونقان، امور صنفي شهرستان شهرکرد و با حضور 32 گروه شرکت کننده و به مدت دو روز در تاريخ­هاي 11 و 12 دي ماه سال جاري در محل مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد خبر داد.

site-poater-tarh.jpg

ايمان اسدي فارساني به عنوان دبير اجرايي مسابقه اعلام داشت: اين مسابقه در محور طراحي، الگوسازي و دوخت برگزار شده است. در اين مسابقه 7 نفر به عنوان داور، 8نفر به عنوان هيئت نظارت و 20 نفر هيئت اجرايي فعاليت دارند که شرکت کنندگان از هنرآموزان، دانش­آموزان ودانشجويان و جمعي از اساتيد و مربيان مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد، آموزشکده فني و حرفه­اي دختران شهرکرد، آموزشکده فني و حرفه­اي دختران جونقان، آموزشگاه­هاي آزاد تحت نظارت اداره کل فني و حرفه­اي استان، اتحاديه صنف خياط شهرکرد و مدارس اداره کل آموزش و پرورش استان هستند.

دبير اجرايي مسابقه با بيان اينکه مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد مجري اين برنامه است گفت: برپايي اين مسابقه در سطح استاني و مشارکت ادارات و ارگان­هاي استان و با محوريت لباس اجتماع براي نخستين بار در سطح استان برگزار مي­شود.

اسدي مرحله بعدي براي اين مسابقه را طراحي استارتاپ در سطح ملي عنوان داشت که قرار است با مشارکت و همکاري اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان و اداره کل آموزش فني و حرفه­اي استان در ارديبهشت ماه سال 1399 توسط مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد برگزار گردد.

اسدي در پايان گفت: در اين نوع مسابقات استاني و ملي، استعدادهاي برتر شناسايي و مطرح مي­شوند و به مدد اين برنامه­ها، پوشش نامناسب فرهنگ ايراني-اسلامي از سبد خريد بانوان ايران زمين کم و يا حذف خواهد شد.

در پايان اين مسابقه و پس از داوري آثار، 4 اثر برگزيده در بخش طراحي و دوخت، 2 اثر در بخش طراحي شايسته تقدير اعلام گشته و به 3 اثر برتر نهايي در بخش طراحي-الگو-دوخت لوح تقدير و هدايي نقدي اهداء گرديد.

لازم به ذکر است نمايشگاهي از کليه آثار برگزار مي­گردد و آثار و طرح­هاي منتخب جهت توليد انبوه به توليدکنندگان معرفي مي­شوند.

2222.jpg