برگزاری همایش مدرسه، دانشگاه / تعاون، اشتغال توسط دفتر کارآفرینی

تکميل حلقه اشتغال با همايش مدرسه، دانشگاه / تعاون، اشتغال

برگزاري همايش مدرسه، دانشگاه / تعاون، اشتغال توسط دفتر کارآفريني مرکز علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد، همايش يک­روزه با عنوان (مدرسه، دانشگاه / تعاون، اشتغال) با محوريت کارگاه ايده شو و تجليل از ايده هاي برتر، بازديد از مراکز صنعتي و برگزاري کارگاه هاي تخصصي برگزار گرديد.

اين همايش براي دومين سال برگزار گرديده و امسال  132 دانش آموز نخبه و برگزيده المپيادي از مدارس فني و حرفه اي و کارودانش استان در اين همايش شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 40 درصد بيشتر است.

هدف از برگزاري اين همايش اين است که هنر جويان خود را بيابند و بتوانند ايده هاي خود را به طرح تبديل کنند و اين طرح را به مرحله اجرا در بياورند و کار آفرين گردند.

سيد فيروز عسگري معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در اين همايش نقش هنرستان­ها در گسترش فضاي کسب و کار و اشتغال­زايي را حائز اهميت خواند وگفت: در پايان برنامه توسعه بايد 50 درصد از دانش آموزان در رشته هاي مهارتي مشغول شوند که وظيفه آموزش وپرورش را توسعه­ي هنرستان هاي فني و حرفه اي و کاردانش دانست و بر اين مهم تأکيد نمود که دانشگاه جامع علمي-کاربردي به عنوان دانشگاه­ نسل سوم که مجري دوره­هاي مهارت­محور در سطح آموزش عالي مي­باشد مي­تواند نياز بسياري از علاقمندان به بازار کار را برآورده سازد.

وي گفت: اگر در يک خانواده ، مدرسه و يا روستا يک دانش آموز پيدا شود که مشکل اشتغال نداشته باشد و کار آفرين باشد و ياد بگيرد که از شرکت هاي تعاوني استفاده نمايد حتما الگو خواهد بود.

سيد فيروز عسگري گفت: چه بسيار بودند کساني که در مسير کار آفريني دچار شکست شدند و نااميد نشدند و توانستند به ايده ها و رويا هاي خود دست پيدا کنند. اميدواري را شرط مهم در ورود به بازار کار و اشتغال زايي دانست و از دانش­آموزان خواست با خود باوري در تحقق خواسته ها و ايده هاي خود گام بردارند.

در اين همايش چهار کارگاه تخصصي آشنايي با راه­اندازي کسب و کار، آشنايي با شرکت­هاي تعاوني، آشنايي با نحوه دريافت جوازتأسيس و آشنايي با عقود بانکي براي شرکت­کنندگان برگزار گرديد و در ادامه با برگزاري مسابقه ايده­شو به پنج ايده برتر کارآفريني که توسط دانش­آموزان ارائه گرديد، اوح تقدير و هدايايي تقديم شد.

همايش يک­روزه (مدرسه، دانشگاه / تعاون، اشتغال) به همت دفتر کارآفريني مرکز آموزش علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش ، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعي، سازمان صنعت معدن و تجارت و بانک توسعه تعاون استان به مناسبت هفته پژوهش در مرکز علمي-کاربردي تعاوني پيام شهرکرد برگزار شده است.

Untitled-1.jpg